Viiepäevase languse järel kosus
täna börsiindikaator OMX Helsinki 25, kui mitmed Soome ettevõtted andsid
teada tulutoovate lepingute sõlmimisest.
OMX Helsinki 25 kerkis täna 0,5 protsendi võrra, 2 365,63 punktini, vahendab Bloomberg.
Maailma suurima mobiilitootja Nokia aktsia hind kerkis 1,5 protsendiga 15,80 euroni. Siemensi ja Nokia ühisfirma teatas lepingust ehitada mobiilsidesüsteem Hispaania uuele kiirrongivõrgustikule.
Soome metallitöötlemise tehnoloogiate tootja Ouoteci aktsia hind ronis 2,7 protsenti, kerkides 36,98 euroni. Ettevõte teatas 5-aastasest lepingust Euroopa suuruselt teise tsingitootjaga Boliden. Outotec hakkab Bolidenile teenuseid osutama Rootsis ja Iirimaal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Soome suurima terasetootja Rautaruukki aktsia hind tõusis 1,3 protsenti, 24,92 euroni. Ettevõte sai 9 miljoni eurose lepingu Gothenburgi silla terasetoodetega varustamiseks.
Seotud lood
Soome börs lõpetas nädala miinuses ning
nädalane langus kujunes suurimaks pärast veebruarikuud. Kaalukamaks kukkujaks
osutus suurpanga Nordea aktsia hind.
Täna ennelõunase seisuga oli Soome börs
langenud tagasi kahe aasta madalseisu. Odavnesid jaeketi Stockmanni ja
telekomifirma Elisa aktsiahinnad.
Soome börsil kaubeldi enim mobiilitootja
Nokia aktsiatega, mille käive ulatus 79,48 miljoni euroni. Kindlustusfirma Sampo
aktsiate käive oli samuti teistest suurem - 10,90 miljonit eurot.
Soome börsiindikaator OMX Helsinki 25
kukkus kella 12:58ks 2,07 protsenti, 2 338,49 punkti juurde. Sel kellaajal olid
indeksi kõik aktsiad langusteel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.