Tallinna abilinnapea Taavi Aas leiab, et
Vabadussõja võidusamba teise etapi ehitusloa väljastamine võiks toimuda
järgmisel nädalal, sest parandada on jäänud vaid mõned üksikud puudused.
“Täpsustamist vajavad veel mõned inimeste ohutusega seotud küsimused ja valguslahendustega seotu ning linn on valmis andma teise etapi ehitusluba. Võidusamba valgustus on ülimalt oluline kogu kompleksi jaoks, sest valdav osa aastast on meil pimedat aega ja ka, siis peab sammas välja nägema väärikas," ütles Aas.
Aasa sõnul on meie praktika näidanud, et taolised puudused kõrvaldatakse ühe nädala jooksul. Aas nendib, et linnaplaneerijate koostöö projekteerijatega on olnud asjalik ja enamik esialgu üles kerkinud probleemidest on tänaseks lahenduse leidnud.
Kolmanda etapi ehitusloa andmine seisab aga samba enda tehnilise projekti taga, mida pole linnavalitsusele esitatud. On näidatud vaid eskiisjooniseid, mille põhjal pole võimalik ehitada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Kui laps joonistab paberile maja, siis on see papale-mammale küll armas vaadata, kuid selle pildi järgi pole võimalik maja valmis ehitada. Kui ikka projekti ei ole, siis ei ole millelegi ehitusluba anda,” ütles Taavi Aas.
„Ilmselt ei ole kaitseministeeriumil kui tellijal siiani selget klaasplokkide sambale paigaldamise tehnilisest lahendust või on tekkinud klaasimeistritel klaasplokkide tähtaegse valmissaamisega probleeme, mis võib olla tegelik põhjus samba tähtaegse valmimise edasilükkamiseks,” nentis Aas.
„Me oleme teinud ministeeriumiga igakülgset koostööd. Vabadussõja monument on linnaplaneerimisameti üks prioriteete ning sellega seonduvate toimingute läbiviimisel teevad inimesed kõik endast oleneva tähtaegades püsimiseks,” lisas Aas.
Seotud lood
SA Vabaduse Monument esindajad arutasid
kaitseministeeriumiga Vabadussõja võidusamba rajamiseks kogutud annetuste kõige
otstarbekama kasutamise võimalusi. Kõige enam on leidnud toetust ettepanek
kasutada annetustena kogutud enam kui 2,5 miljonit krooni samba vundamendi
rajamiseks.
Kaitseminister Jaak Aaviksoo ettepanekul
otsustas valitsus raha eraldamise Vabadussõja võidusamba rajamiseks.
Tänaseks on Vabadussõja võidusamba
rajamiseks rahalise annetuse teinud rohkem kui 11 000 inimest. Annetatud on
kokku 1,3 miljonit krooni.
Täna Tallinna linnavalitsuses kohtunud
abilinnapea Taavi Aas ja sihtasutuse Vabaduse Monument juhataja Aivar Reivik
nentisid, et suuri erimeelsusi Vabadussõja võidusamba ehituslubade küsimuses ei
ole.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.