ÜRO turismiorganisatsiooni andmeil on
rahvusvaheline turism esimeses kvartalis läinud aastaga võrreldes 5% kasvanud,
trotsides üleüldist püksirihma pingutamist kütuse ja toidu hüppelise hinnatõusu
ning laenuvõimaluste kitsenemise järel.
Maailma turismibaromeetri andmeil jätkub kasv ka järgnevate kvartalite jooksul, kirjutas Financial Times.
Läinud aasta kokkuvõttes kulutasid reisimisele enim sakslased, ameeriklased, inglased ja prantslased. Hiina, mille arvele langes 900 miljardile dollarile hinnatud turust mullu 30 miljardit dollarit, läks esimest korda mööda Jaapanist. Venemaa möödus Lõuna-Koreast ja kerkis üheksandale kohale.
Euroopas olid turistide lemmiksihtkohad mullu Rootsi, Läti, Montenegro ja Iisrael, kus kasvu mõõdeti kahekohaliste numbritega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Populaarsed olid USA ja Kuuba.
Seotud lood
Eesti reiside populaarsus langes soomlaste
silmis, laevas ööbimisega reise tehti juunis 45% vähem kui eelmine aasta
samal ajal, selgus Soomes tehtud uuringust.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.