Pooled TeliaSonera aktsionäridest on
sellised inimesed, kellel ühegi teise firma aktsiaid ei ole. Kui nemad oma osa
France Telecomile müüksid, väheneks Rootsis eraisikust aktsionäride arv 17%
võrra.
Rootslased on aktsialembesed inimesed. Kokku on riigi üle 8 miljonist elanikust 2 miljonil Stockholmi börsil noteeritud aktsiaid, kirjutas di.se.
17% neist aktsionäridest aga 332 000 isikul on vaid ühe firma aktsiaid – TeliaSonera omi. Kui nemad oma aktsiad France Telecomile müüksid, jääks eraisikutest aktsionäre Rootsis allees 1,7 miljonit.
„Oleks väga kahju, kui areng sellise suuna võtaks. Rahvusvahelisest vaatenurgast on meil siin Rootsis ainulaadselt kõrge aktsionäride arv. See on positiivne, kuna aktsiad on hea ja ühiskonnale kasulik säästmise vorm,“ ütles aktsiatesse ja aktsiafondidesse säästmise huvide eest seisva organisatsiooni esindaja Peter Knutsson.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nüüd loodab ta, et TeliaSonera aktsiate potentsiaalsed müüjad ei lahku aktsiaturgudelt, vaid investeerivad raha muudesse aktsiatesse.
Seotud lood
Stockholmi Evli Banki analüütik Michael
Andersson märkis, et Rootsi valitsus võiks France Telecomi pakkumise TeliaSonera
ostuks vastu võtta, kui see oleks 65-70 Rootsi krooni aktsia eest.
France Telecom tegi TeliaSonerale ametliku
ülevõtmispakkumise, prantslased teatasid, et pakkusid Rootslaste ettevõtte eest
282,9 miljardit Rootsi krooni ehk 472,4 miljardit Eesti krooni.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.