A. Le Coq Õlletehase tegevjuht Tarmo Noop
ütles aripaev.ee-le värskeid Saku Õlletehase tulemusi kommenteerides, et need on
head ning et ta isiklikult ootas hullemaid tulemusi.
"Mis neil ikka muud öelda on," muigas Noop Saku põhjenduste peale, et Tallinnas kehtib "keeluseadus", majandus jahtub ning tööjõud kallineb. "Need tegurid mõjutavad meid ka," lisas ta.
Õlletööstur märkis, et õlle joomine üldse on vähenenud ning aktsiisitõus lööb just odavate ja kangete õllede hinda. "Premium- ja superpremium-klassi õlledega läheb meil hästi, A. Le Coq Premiumi müüakse rohkem kui Saku Originaali," kinnitas Noop, ent möönis, et puhtalt õlleturul on nad Sakust veidi maas ning ilmselt ei ületa nende õllemüük ka tänavu Sakut. Muude jookide osas on olukord aga vastupidine.
Seotud lood
Saku Õlletehase finantsdirektor Inga Kuusik
ütles aripaev.ee küsimusele, millal saab A. Le Coqist Eesti suurim õllefirma,
vastates, et enne läheb Jumala päike looja.
Hansabank Marketsi analüütik Triinu Viilup
kirjutab oma aripaev.ee-le saadetud kommentaaris, et Saku Õlletehase esimese
kvartali tulemused olid üsna tagasihoidlikud ning et Saku rasked ajad on alles
ees.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.