Jäätmekäitlus ettevõtte Cleanaway juhi Argo
Luude sõnul peaks keskkonnaministeerium panustama rohkem järelevalvele, et
metsaaluseid prahivabana hoida.
„Nii kaua, kui puudub järelevalve, ei võeta reklaame ja kampaaniaid "ärme prügi metsa alla vii" tõsiselt. Inimestel puudub hirm vahele jääda ja kui ka jäädaksegi vahele, siis karistus on niivõrd naeruväärne, et see ei hirmuta kedagi,“ vastas Luude aripaev.ee päevaküsimusele "Mida teha, et prügi metsa ei viidaks?".
„Inimesi, kes metsa alla prügi viivad, on kahte tüüpi. Ühed on need, kes seda tegevust nõukogude ajal harrastasid ning ei mõista, miks nüüdki teistmoodi käituma peaks. Teised on aga lihtsalt süüdimatud ja hoolimatud tegelased, kellel puudub hirm vahele jääda,“ portreteeris Luude inimesi, kes harrastavad metsaalust prügiga pikkida.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Koristuskampaania "Teeme ära 2008" tõi
tubadest välja oma kodukanti kraamima ligi 50 tuhat tubli
inimest.
Alar Tamm õpetaks esmajärjekorras lapsi
enda järelt koristama, sest täiskasvanuid on keeruline muuta.
Riigikogu liikme Ain Seppiku sõnul ei kao
prügihunnikud metsa alt enne, kui inimesed ei muutu teadlikumaks ja
keskkonnasõbralikumaks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.