Tallinn kavatseb esimesena Eestis hakata
piirama kasiinode tegutsemise aega, endiste mängusõltlaste arvates võiks
hasartmänge lubada vaid öötundidel.
Ettepaneku reguleerida õnnemängukohtade lahtiolekuaegu tegi Tallinna linnavalitsuse hasartmängukohtade komisjon, kirjutas Postimees.
Abilinnapea Jaanus Mutli ütles, et linnavalitsusel avamise ja sulgemise kellaaegade osas esialgu konkreetseid ideid pole ning esmalt tuleks vaadata, kuidas on selle valdkonna reguleerinud teised Euroopa linnad.
"Me pole praegu nii asjatundjad, et öelda, milline on kriitiline aeg, millal probleemsed mängijad kasiinos käivad. See poleks piirang piirangu enda pärast, vaid just nimelt sõltlaste arvu vähendamiseks," täpsustas abilinnapea.
Artikkel jätkub pärast reklaami
MTÜ Eesti Hasartmängusõltlaste Ühingu juhatuse liige Leonhard Puksa ütles, et ajapiirangu suhtes on ühing kindlalt linnavalitsuse poolel ning on sellise piirangu vajadust kinnitanud juba varemgi.
Seotud lood
Võru linnavalitsus, kes ei andnud luba Võru
Maxima kaubakeskuses kasiino avamiseks ja sellepärast kohtusse kaevati, kaotas
esimese lahingu ning teatas, et ei kaeba halduskohtu otsust edasi.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.