Rahvaliidu hinnangul nõuab Reformierakonna
parlamendireform põhiseaduse muutmist, mille saavutamine ei ole reaalne ning on
juba sotsialismiajal läbitud mudel.
“Reformierakond püüab parlamentaarset võimu kaotada ja asendada täitevvõimuga,” ütles Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esimees Karel Rüütli.
“Demokraatlikus riigis ei ole võimalik seadusandlikku ja täitevvõimu ühendada. See on juba sotsialismiajal läbitud mudel, kus ENSV Ülemnõukogus istusid ministrid,” sõnas Rüütli.
Rüütli hinnangul on selline ettepanek esitatud teadlikult, et viia olukord absurdini. “Reformierakond juhib tähelepanu Riigikogu liikmete palgaarutelust ja eelarve temaatikast kõrvale,” lausus Rüütli.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Aastatel 2004-2007 laekus
reformierakondlastega seotud Kodanikuhariduse sihtasutusele anonüümseid annetusi
4,1 miljonit krooni.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.