Investorid on Euroopa, USA, Jaapani ja
arenevate turgude aktsiafondidest selle aasta kolme kuuga välja võtnud 98
miljardit dollarit, kirjutab ajaleht Financial Times.
Analüüsikeskuse Emerging Fund Research andmete kohaselt voolas eelmise aasta samal perioodil aktsiafondidesse sisse 19 miljardit dollarit ning 2006. aasta esimesel kvartalil koguni 49 miljardit dollarit.
Euroopa, USA ning Jaapani aktsiaturgudelt võeti välja 70 miljardit dollarit ning arenevate turgudelt 20 miljardit dollarit. Arenenud riikide turgude aktsiaturgudele tuli suurem osa möödunud aastast raha sisse, arenevate riikide fondidest läks möödunud aasta samal perioodil välja 1,6 miljardit dollarit.
Raha sissevoolu nautisid sel aastal Taivani, Venemaa, Lähis-Ida ning Aafrika aktsiafondid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rahaturgudesse voolas esimesel kvartalil sisse rekordiliselt 140 miljardit dollarit ning nende kogumaht ulatub 3,5 triljoni dollarini. Toorainefondidesse investeeriti esimeses kvartalis kolm miljardit dollarit.
Seotud lood
Majandusajakirjanik Villu Zirnask ütles, et
on osa raha aktsiafondidest välja võtnud riskide minimeerimiseks.
Eesti suurimate aktsiafondide tootlused on
rekordtasemetelt kukkunud ligi 40 protsenti. Äripäeva hinnangul on suurimatest
aktsiafondidest raha välja võetud kokku 3 miljardi krooni ulatuses.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.