Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman
märkis, et tema hinnangul on Eestist välismaale kinnisvara ostnuid umbkaudu sada
inimest, kellest lõviosa kasutasid oma raha.
Soomani sõnul on enamasti tegu inimestega, kes niikuinii käivad igal aastal kuurordis puhkamas ning seetõttu on neil mõistlik kohapeal kinnisvara soetada ning ülejäänud ajaks see välja üürida. Ta möönis, et see on lisainvesteering, mida üldjuhul laenuga ei tehta ning millel on ka riskid suuremad.
Soomani sõnul on ka pangad olnud välismaale laenu andmisel seepärast tõrksad. "Mõni aasta tagasi ei soovitud isegi siis laenu anda, kui tagatiseks oli Eestis asuv kinnisvara," sõnab Sooman.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
1Partner Kinnisvara konsultandi Allan
Vanatoa sõnul pole kinnisvaraturu langus siiani puudutanud tõelisi
väärispindasid. Seetõttu julgeb ettevõte käsile võtta ka põhjaliku
arendusprojekti vahendamise Tallinna vanalinnas.
SEB Panga kommunikatsioonijuht Silver Vohu
ütles aripaev.ee-le, et Eesti inimesed pole veel nii rikkad, et välismaale
massiliselt kinnisvara osta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.