Nokia tõusis võitleva
keskkonnaorganisatsiooni võrdluses varasemalt 9. kohalt 3.-ks tänu edukale
ohtlikest kemikaalidest loobumisele koostöös SonyEricssoniga.
Nokia tulemust nõrgendasid puudujäägid vanade toodete taaskasutuse alal Indias ja Venemaal, kirjutas täna Kauppalehti. Samsung ja Toshiba jagavad esikohta. Samsungi teeneks on, et ei kasutata enam pvc-materjali ning uutes telefonides ei ole broomi sisaldavaid süttimisvastaseid komponente.
Greenpeace`i keskkonnamürkide kampaaniategelase Erik Albertseni sõnul on Nokia uutes telefonimudelites juba loobunud pvc-materjalist ning on loobumas ka broomist. Sarnaselt liidritega sai Nokia täispunktid tootja vastutuse suhtes, mille kohaselt iga tootja peab vastutama oma kaubamärgi all tekitatud elektroonikajäätmete eest. Greenpeace alustas elektroonikatootjate võrdluste avaldamist 2006.a. augustis.
Seotud lood
Samsung Groupi juht Lee Kun-hee teatas oma
tagasiastumisest mõni päev peale seda, kui tema korruptsioonisüüdistus jõudis
uurimiseni.
Soome riikliku statistika järgi on telerite
ja arvutite tarbijahinnad alates 2000.a. langenud 40% ja mobiiltelefonidel
koguni 80%.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.