Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu
direktor Tõnis Rüütel hoiab Tallinna Vee aktsiaid, sest vesi on inimese
esmatarve.
"Olen seda hoidnud kui kindlat dividendiaktsiat," sõnas Rüütel aripaev.ee-le ning rõõmustas, et Tallinna Vesi seekord 12,45 krooni aktsia kohta dividende maksab. "Ootused on õigustanud," ütles ta.
Juurde ta siiski ei kavatse osta, vaid on pööranud pilgu alternatiivsete instrumentide poole nagu võlakirjad ja futuurid. "Need on seksikama, ehkki riskantsed, ent ma võin endale seda lubada," ütles Rüütel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
ASi Tallinna Vesi juhatus teeb ettevõtte
nõukogule ettepaneku maksta dividende 12,45 krooni (0,796 eurot) aktsia kohta,
teatas ettevõte börsile.
Mainori suuromanik ja Tallinna Vee
väikeaktsionär Ülo Pärnits on ettevõtte dividenditootlusega väga rahul, ent
juurde siiski osta ei kavatse.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.