Hansa Investeerimisfondide juhatuse esimees
Robert Kitt ütles kommentaariks riigi kohustuslike pensionifondide
haldamistasude alandamise plaanile, et tegu on erasektori tegevuse
reguleerimisega, mida ta iseenesest põhimõttena õigeks ei
pea.
"Et aga selle teemaga on ühiskonnas seotud mitmeid huvigruppe, kes on väljendanud selget soovi fondide haldustasude alandamiseks, on avalikkuse huvi selle teema osas mõistetav ja tuntav," lisas ta.
Ta lisas siiski, et fondide kasvades peaks tekkima mastaabisäästu efekt ja kulu ühiku peale kahaneb, seega on ka põhjendatud, et tasud peaksid ajas langema. Seda nad kahlemata ka teevad – koos või ilma riigi sekkumiseta.
"Tegelikult on tegu suure ja põhjaliku eelnõuga, millest vaid väikese osa moodustab tasusid puudutav. Eelnõus on päris palju häid punkte näiteks ka teise samba investori jaoks. Me ei näe selles eelnõus probleemi ja Eesti riigi seadused on meile täitmiseks," rääkis Kitt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eelmise nädala teises pooles said
Hansapanga NPNK kliendid pangalt kirja, kus teavitatakse kliente, et NPNK kaardi
kasutajatele ei jagata enam auhindu. Pank nimetas seda boonusesüsteemi puhkusele
minekuks.
Rahandusministeeriumis on valminud II samba
ehk kohustuslike pensionifondide haldamistasude alandamise plaan.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.