Järjest rohkem on ka betooniusku
majaomanikke, kes kivise kodu nimel valmis tavapärasest tunduvalt rohkem raha
välja käima, sest betoonmaja on omamoodi seisuse näitaja, kirjutab Oma Maja
toimetaja Teet Reier.
Kaheksandat korda jagab Eesti Betooniühing märtsis auhindu ja tunnustust mullu valminud parimatele betoonehitistele ja nende autoritele. Seekordne mõõduvõtmine oli nominentide arvukust hinnates üpriski saagikas - ligi kolmkümmend eelmisel aastal valminud ehitist.
Hindamistoimkonna liikmena tuleb tunnistada, et ka tänavu oli vaadata väga head betoonitööde kvaliteeti ja huvitavaid lahendusi, aga kahjuks ka igavavõitu ja ühel objektil lausa ära vusserdatud tööd.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Viimast just riigi rahadega valminud objektil. Siit väike moraal, eramuehitaja või kortermaja arendaja on lihtsalt igas töödele kuluvas kroonis ja tulemuses kinni. Riigi ehk siis maksumaksja rahaga lohakas ümberkäimine ei häiri aga kedagi.
Seotud lood
Eesti Betooniühing kuulutas täna välja
konkursi „Aasta Betoonehitis 2007“ võitjad. Esikoha pälvis Tallinn-Tartu
maanteel asuv Puurmani kaarsild.
Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas
Vitsuti sõnul peaks meie pealinnast saama suurlinn, suurte kõrghoonetega,
tiheda asustusega ja vene keele asemel inglise keelt kõneleva tööjõuga.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.