ASi Tallinna Sadam rahaga ehitatud Saaremaa
Sadam Küdema lahe ääres võib tulevikus muutuda riigi doteeritavaks
regionaalsadamaks AS-i Saarte Liinid alluvuses.
“Küsimus on selles, et kui kõik piirkonna riigisadamad kuuluvad Saarte Liinidele, siis kas on mõistlik Saaremaa Sadamat majandada Tallinna suunalt,” ütles Oma Saarele ASi Saarte Liinid nõukogu esimees Ain Tatter.
“Kui selline sadam antakse Saarte Liinidele üle, siis see ikkagi eeldab, et ületulekuga kaasneb ka mingi riigipoolne finantseerimine, et seda sadamat üleval pidada,” ütles Saarte Liinide nõukogu esimees ning põhjendas, et Saaremaa Sadam on praegu majanduslikult miinuses ja riigipoolse abita pole Saare liinidel ülevõtmisest kasu.
Tallinna Sadam kinnitas, et Tallinna Sadamal ei ole Saaremaa Sadama võimaliku üleandmise kohta ühtegi kirja ei majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt ega Saarte Liinidelt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Saarte Liinide nõukogu otsustas eile lubada
firma juhatusel sõlmida kuni 30 miljoni kroonine laenuleping sadamate
rekonstrueerimise maksumuse omaosaluse katteks.
Saaremaa sadama projektijuhi Peeter Palu
sõnul saab sadam teenindada suuremat osa Läänemerel seilavaid laevu, kuid
kliendid peavad siiski arvestama 200-meetrise kai võimalustega, kirjutab
saarlane.ee.
Kuna Saaremaa sadamasse ei mahu suured
reisilaevad, jääb festivali Saaremaa Valss eestvedaja Antero Päiväläineni sõnul
sealsetel turismiettevõtetel saamata ligi 12 miljonit krooni.
Tänasel valitsuse istungil otsustati suurendada Tallinna Sadama
aktsiakapitali ja ettevõttele riigivara üle anda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.