Maamaks on küll ebavõrdne, kuid üldse mitte halb maks. Miks peakski maksud kõigile võrdsed olema? Riik on eelistamas kaudseid makse ning vähendamas tulude maksustamist, selle poolest maamaks sobib ilusasti. Samuti on loogiline, et pealinnas on maamaks kõrgem kui mujal, kuna elu pealinna keskel on luksus, mitte inimõigus.
Veresooned laubal paneb paisuma mitte maksutõus, vaid jäle propagandaplaan saadava raha kulutamiseks. Maaomanik peab maksma, et õhtul telerist abilinnapäid vahtida ja kuulata, kuidas Kalle Mihkels vanainimesi toidab. Hoopis see on õõvastav tulevikunägemus.
Seotud lood
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.