Pärast kolmeaastast vaheaega on New York
taas mööda minemas avalikelt esmaemissioonidelt saadud raha hulgas, kirjutab
Financial Times.
New Yorgi börsil ning Nasdaqil noteeritud ettevõtete avalike esmaemissioonide maht on sel aastal 51,3 miljardit dollarit, mis on suurim alates internetibuumi ajast. Londoni börsi koos alternatiivturuga AIM avalike esmaemissioonide (IPO) maht on sel aastal 45,8 miljardit dollarit.
Ajalehe sõnul on see tänu USA regulatsioonide muutustele, mis on teinud välisettevõtete noteerimised Wall Streetil lihtsamaks. Tõsi, esmaemissioonide arvu poolest on London seni veel juhtimas. Londonis on sel aastal toimunud 208 IPOt New Yorgi 202 vastu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Finantsportaal Finam.Light vahendas, et
Suurbritannia karmistab välisfirmadele esitatavaid aktsiate esmaemissiooni
(IPO) reegleid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.