Yliopiston Apteekki OÜ tegevjuht Reet Teng
ütles aripaev.ee-le, et apteekide konkurentsi hääbumine ei soosi nende
tegevust. Samas ahistab monopoliseerumine kliente.
„Meie tegevust see ei takista, et enamik apteekidest on Tamro Eesti ja Magnum Medicali käes, kuid see seab takistusi kliendile,“ ütles Reet Teng. „See avaldab varjatud mõju kliendile, kuna neil pole võimalust valida,“ märkis Teng.
Teng rääkis, et praegune seadus ei luba uusi turule uusi apteeke, ehkki konkurentsiamet oli omal ajal sellise seaduse vastu.
„Konkursil rendipindadele pole väikesed apteegid võimelised suurte hulgifirmadega konkureerima,“ lisas Teng.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Konkurentsi kitsendab ka värske seadus, mille järgselt saab uut apteeki avada ainult loosiga. „See on uskumatu, et praegusel sajandil reguleeritakse firmade tegevust loosimisega ning seda juhivad juhused,“ rääkis Reet Teng.
Seotud lood
Rakvere linna ja Sõmeru valla piirile
jäävas uues Vaala kaubanduskeskuses on apteegiketi omanik Tamro laupäeval
sunnitud avama apteegi asemel loodustoodete poe.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.