Majandusminister Juhan Parts tahab paljuski
erakonnakaaslase Tiit Pruuli osalusega Go Busi survel lisada tuleva aasta
riigieelarvesse bussifirmadele lisaks 20 miljonit abikrooni.
Praegu riigikogus menetletava riigieelarve eelnõu järgi peaks tuleval aastal bussidotatsioonideks kuluma 245 miljonit krooni, kirjutas Postimees.
Kui veel nädala algul välistas majandusministeerium selle summa suurendamise, siis eile esitas Parts valitsuse kabinetiistungile taotluse veel 20 miljoni krooni eraldamiseks. See teeks toetuse kasvuks võrreldes tänavusega 20,45 protsenti.
Partsi sõnul on ilmnenud, et mitmes maakonnas vajavad bussid lisaraha ning riigil oleks hea, kui inimestele transpordi tagamiseks oleks raha eelarves igaks juhuks olemas. Esile tõi ta näiteks Valga-, Saare- ja Hiiumaa, kus seni reisijaid vedanud Go Bus on liiga väikeste toetuste tõttu oma lepingud üles öelnud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ministri kinnitusel oleks riigitoetuse suurenemine parem ka seetõttu, et nii väheneks surve piletihinna tõusule, mis lööks otseselt inimeste rahakoti pihta.
Seotud lood
Reformierakondlane Hannes Astok süüdistas
riigikogu ees majandusminister Juhan Partsi neljalt linnalt ühistranspordi
dotatsiooni äravõtmises, mis võib Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel ja Narvas
bussipiletite hindu tõsta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.