Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juht Tarmu
Tammerk ütles täna korruptsiooni tajumise indeksi selle aasta tulemusi
kommenteerides, et Eestis on tabelis tõusmise jaoks vaja ettevõtete
eetikakoodeksit.
"Rein Lang ütles hiljuti, et Eesti eesmärk on korruptsiooni tajumise tabelis tõusta viie aastaga esimese 20 riigi hulka. Selle aasta tulemusi vaadates aga tundub, et see on üsna ebatõenäoline," ütles Tammerk.
Tema sõnul on Eestis tabelis tõusmiseks vaja läbi teha korralik kvalitatiivne hüpe. "Näiteks peaksid ettevõtjad koostama eetikakoodeksi. Leppima omavahel kokku, mis on lubatud ja mis mitte," pani Tammerk ette.
Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Agu Laius lisas, et ei ole kasu sellest, kui mõni ettevõte endale reeglid seab ja teised seda ei järgi. "Sellega annaks ettevõte teistele kindlasti konkurentsieelise. Korruptsioon on nagu doping: lühiajaliselt võib see häid tulemusi anda, kuid pikaajaliselt toob kaasa krahhi," märkis Laius.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Laius lisas, et koodeks tuleks koostada ettevõtteid koondavates ühingutes, kus kõik liikmed reegleid järgiksid.
Seotud lood
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse
liige Agu Laius ütles täna korruptsiooni tajumise tabelit kommenteerides, et
tabelis langemine mõjub halvasti välisinvestoritele.
Täna avaldatud rahvusvahelise
korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency Internationali uurimusest
selgus, et Eestis tajutakse sel aastal korruptsiooni enam kui möödunud
aastal.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.