Tänase kauplemispäeva peategelaseks oli
Viisnurga aktsia, mille hind kukkus 7,27 protsenti 49,91 kroonini (3,19 euroni).
Ka tehingute arvu poolest oli aktsia kõige suurem - väärtpaberiga sooritati 65
tehingut, mis andis käibeks miljon krooni.
Tundub, et vähemalt osale investoritele hakkab koitma, et jättes Viisnurga aktsia neljapäeval maha müümata, jäi nende kätte suur portsjon õhku. Ehk nagu kirjutas tänane Äripäev, "mõnikümmend hektarit maad ning investeerimispankur Joakim Heleniuse suured sõnad". Teine pool Viisnurgast ehk mööblitööstusega tegelev osa on aga investorite kontodele külmutatud vähemalt nädalaks, mil selle ettevõtte aktsiatega hakatakse börsil taas kauplema.
Tundub, et mitukümmend investorit on aru saanud, et pankuri sõnadest ei piisa investeeringu õigustamiseks ning otsustasid enam mitte riskida. Septembri alguse seisuga oli Viisnurgal 429 aktsionäri.
Lisaks Viisnurga aktsiale toimusid suured hinnaliikumised ka Merko Ehituse (-3,4%), Silvano (-2,5%) ja Ekspress Grupi (-2%) aktsiatel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Viisnurk sõlmis 29. juunil 2007 notariaalse
jagunemiskava, mille kohaselt jaguneb ettevõte kaheks: mööbli- ja
ehitusmaterjalide üksuseks ja ühingule kuuluvaks 407 559 m2 suuruseks maa-alaks
(Niidu Piirkond).
Tallinna börsil särasid täna kahe ettevõtte
- Kalevi ja Starmani - aktsiad, mis mõlemad rallisid väga korralikult.
Viisnurga aktsia hind tõusis täna päeva
sees pealepoole 100 krooni, kuigi sulgus madalamal.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.