Äripäev.ee küsis elektrimootorite ja
-generaatorite tootjalt Volta AS tegevjuhilt Aivar Reivikult, kas Eesti peaks
lubama Nord Streami Eesti vetesse uuringuid tegema.
"Lihtsalt uurimise pärast ei pea küll uurima," sõnas Reivik. "Olen antud küsimuses tutvunud Endel Lippmaa seisukohtadega," lisas Reivik. "Kui räägitakse Vene gaasi puudusest ja vähesusest, siis tekib küll küsimus gaasijuhtme mõtekusest," täiendas Reivik. "Hetkel pole ka teada, kui sügavale peab uuringute tegemiseks minema," rääkis Reivik.
Autor: ÄP praktikant
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Endine peaminister Mart Laar on veendunud,
et Eesti peab keelduma gaasijuhtme rajamiseks uuringuloa andmisest.
Reformierakonna ja sotside hinnangul on keeldumine raske, kuni selleks pole
mõjuvaid põhjendusi.
Mart Laar on ühemõtteliselt gaasijuhtme
uuringuteks loa andmise vastu, kuna luba andes on Eestil väga raske mitte
nõustuda selle rajamisega Eesti majandusvetesse.
Juhul kui Nord Stream saab kõik vajalikud
kooskõlastused ja alustab Läänemere gaasijuhtme rajamisega, kaalub ettevõte
töödeks vajaliku ühe teenindussadamana Kotka kõrval Tiit Vähi juhitavat Sillamäe
sadamat.
Äripäev küsis suurärimees Tiit Vähilt, kas
Eesti peaks Nord Streami gaasijuhtme uuringuteks venelased oma vetesse
lubama.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.