Endine restorani Olde Hansa osanik ja
tegevdirektor, praegune telenägu Margit Hakomaa leiab, et ega suurtes
ettevõtetes olegi võimalik töötajatele musta raha maksta.
Tänasele aripaev.ee küsimusele "Kas oled kunagi ümbrikupalka saanud?", vastas Hakomaa, et olles suurtes firmades töötanud, on ta alati legaalset palka saanud.
"Kunagi, kui rubla krooni vastu vahetati, töötasin lühikest aega ühes ettevõttes, kus ei saanudki täpselt aru, mis toimus. Inflatsioon oli väga kõrge, olukord oli segane ja ettevõttes toimusid pidevalt mingid muudatused, nii et ma ei suutnud sellest enam aru saada," rääkis Hakomaa kogemusest, kus osati tundus, et justkui oleks ümbrikupalka makstud, kuid samas olid lepingud olemas.
"Hiljem töötasin ainult suurtes ettevõtetes, nagu Kaubamaja ja Valio Eesti, kus põhimõtteliselt ei olnudki võimalik musta või isegi halli raha maksta," lisas Hakomaa.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hiljem oma ettevõtmisi juhtides on Hakomaa kasutanud heade raamatupidajate abi ja kõik raha on liikunud puhtalt.
Seotud lood
Telenäole Hannas Võrnole ei ole ettevõtjad
ümbrikupalka pakkunud.
Varimajanduse osatähtsus sisemajanduse
koguproduktis (SKP) on viimasel seitsmel aastal vähenenud, teatab
statistikaamet. Üks varimajanduse osatähtsuse vähenemise põhjus on SKP
varimajandusest kiirem kasvutempo.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.