Täna alustas Nõmme linnaosa valitsus Nõmme
turu väravas asuva omavoliliselt turuhoone külge ehitatud rohelise kioski
lammutamist.
„Kuna Nõmme turu endise lihamaja näol on tegemist arhitektuurimälestisega, oli sinna külge ehitatud rajatis sobimatu ning riivas aastaid möödujate silma. Kiosk kuulus eraisikust omanikule, seetõttu polnud võimalik sellega varem midagi ette võtta. Nüüdseks on aastaid tühjalt seisnud kioski omanik andnud kirjaliku nõusoleku selle likvideerimiseks,” rääkis Nõmme linnaosavanem Rainer Vakra.
Vakra sõnul tuleb lammutatud kioski asemele praegu haljastus, samal ajal hakatakse koostöös Tallinna kultuuriväärtuste ametiga otsima võimalusi ajaloolise konserveerimiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna linnavalitsus otsustas tänasel
istungil esitada Tallinna linnavolikogule otsuse eelnõu, millega kiidetakse
heaks ja antakse Nõmme linnaosa vanemale Rainer Vakrale volitused Tallinna linna
ja Nõmme turu rentniku Marcel Vichmanni ja Olav Miili osalusega NT Kaubanduse
AS-i vahel sõlmitud rendilepingu lõpetamiseks.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.