Kaks ettevõtet taotlevad luba kaevanduse
rajamiseks Jõelähtme valda. Pärast kaevandamist võiks tühjadesse koobastesse
arendajate arvates ehitada kütusehoidlad, ohtlike jäätmete matmise paiga või
väikese tuumajaama.
Kaks ettevõtet teevad praegu ettevalmistusi, et alustada graniidi kaevandamist kahesaja meetri sügavuselt ligi 2000 hektari suurusel alal Jõelähtme valla lääneservas ning osaliselt ka Maardu linna all, kirjutas Postimees.
Eesti jaoks on projekt enneolematu, sest senised põlevkivikaevandused ulatuvad kõige rohkem 70 meetri sügavusele. Ärimehi huvitav graniidikiht on 65 meetri paksune ning jääb 165–225 meetri sügavusele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Paar aastat tagasi esitasid OÜ Maardu Graniidikaevandus (MG) ja AS Talter konkureerivad kaevandusloa taotlused nn põhjaalale, tänavu kevadel esitas MG taotluse lisaks ka lõunapoolsele alale.
Kuni läbirääkimised käivad, on taotlused peatatud. Kui kokkuleppele ei jõuta, paneb keskkonnaministeerium kaevandusõiguse enampakkumisele.
Seotud lood
Meremäe valda Eesti-Vene piiri juurde
rajatud Marinova dolokivikarjääris on killustikutootmise ettevalmistustööd
lõppenud ning kaevanduse omanik ootab kevadet, et algaval tee-ehitushooajal
investeeringute tagasiteenimist alustada.
Hiina lõunaosas Gui-zhou provintsis hukkus
söekaevandusse lekkinud gaasi tagajärjel vähemalt 29 kaevurit. 51 kaevurit on
päästetud, kuid kuus on veel leidmata. Seitse kaevurit vajas arstiabi.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.