Tooraine saab järgmise aasta lõpuks valmiv
tehas 1500 hektarilt kanepipõldudelt.
OÜ Perfect Plant, mille omanikud on noored mehed Ago Siiner ja Tarmo Tael, kavandab Eestisse tööstuskanepi tehast, kust käiks igal aastal läbi 12 000 tonni tööstuskanepi taimi, kirjutab EPL Online.
Tööstuslik kanep narkomaanidele huvi ei tohiks pakkuda, sest narkootikumide valmistamiseks see ei sobi.
"Taela ja Siineri sõnul saab ühelt hektarilt korjata kaheksa kuni kümme tonni kanepitaimi. Tootmishoone tööshoidmiseks on vaja kasvatada tööstuskanepit vähemalt 1500 hektaril, mille põldude ala on meil ka olemas,”rääkis Tarmo Tael.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Järgmisel nädalal sõidavad Tael ja Siiner Saksamaale koostööpartneritega kohtuma, et kinnitada viimased lepingud selle aasta saagi seemnemüügi osas ja viia lõpule kavandatava tehase plaanid. Investeeringu suurust ei soovi omanikud avalikustada.
Seotud lood
Kanadas on juba ligi 1500 inimest, kellel
on ametlikult lubatud tarvitada marihuaanat meditsiinilistel eesmärkidel.
Tallinna Kaubamaja Toidumaailmas müüakse
kanepist pruulitud Saksa õlut Cannabia, mis Veterinaar- ja Toiduameti andmetel
ei ole Eestis lubatud.
Põllumajandusettevõtja Hans Kruusamägi
katsetab oma põllul tööstusliku kanepi kasvatamist, kanep on hinnatud nii õli
kui ka kiu tootmiseks sobiva kultuurina.
USA Põhja-Dakota osariigi madalseisus
põllumajandust üritatakse edendada tööstusliku kanepi kasvatamisega, põrkudes
aga müürina hirmule marihuaana ees.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.