Siseminister Jüri Pihl märgib, et liiklus
on üks ühiskonna solidaarsusmäära tunnuseid. Praegu on meie liikluskultuuri
iseloomustavaks sõnaks egoism, leiab minister.
"Utreerides võib öelda, et meie Eesti teedel käib sõda," nentis Pihl Postimehes.
Analüüside kohaselt on liiklussurmade peamisteks põhjustajateks joobes juhtimine, kinnitamata turvavöö ja kiiruse ületamine.
"Meie soov on surmaga lõppevate liiklusõnnetuste riskitegureid maksimaalselt vähendada. Vaatamata sellele, et äsjalõppenud juulikuu näitas üle hulga aja raskete liiklusõnnetuste osas langust, oli aasta esimene kvartal - nagu ka poolaasta - meie teedel väga traagiline. Seetõttu võtsime mais siseministeeriumi ja politseijuhtkonna ühisel nõupidamisel vastu otsuse panustada 80 protsenti rohkem politseinikke liiklusjärelevalvesse," ütles siseminister.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pihl peab juulikuist langust liiklussurmades meie esimeseks töövõiduks, sest usutavasti pole see juhus.
Seotud lood
Tänu politsei tõhusamale kontrollile ja
inimeste kasvanud hoolivusele on traagilise kevade ja suve alguse järel
vähenenud liiklussurmade arv - juulis hukkus teedel üle kahe korra vähem inimesi
kui mullu samal kuul.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.