Läti plaanib Euroopa Komisjoni kohtusse
kaevata, kuna too ei andnud Lätile küsitud kogust süsihappegaasi kvooti,
vahendas BBN.
Euroopa Komisjon lubab Lätil õhku paisata 3,43 miljonit tonni CO2, samas küsis riik perioodi 2008-2012 kvoodiks 6,25 miljonit tonni.
"Me otsustame järgmisel valitsuse istungil, mida teha," ütles keskkonnaminister Raimonds Vejonis. "Enamus usub, et tuleb tegutseda ja kohtutee jalge alla võtta," lisas ta.
Vejonisi sõnul ei arvestanud EL ettevõtete nagu Latvenergo ja Cemex laienemist, ELi kasutatav metoodika ei ole täpne ning ei arvesta tööstuse arengut.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti, Poola, Tšehhi, Ungari ja Slovakkia on juba astunud samme kvootide vaidlustamiseks.
Seotud lood
Majandusminister Juhan Parts ütles kohtumisel
Saksamaa kollegi Michael Glosiga, et süsinikdioksiidi heitekvoodid peaksid olema
ette teada mitte neljaks, vaid vähemalt kümneks aastaks.
Valitsus otsustas vaidlustada Euroopa Liidu
esimese astme kohtus Euroopa Komisjoni otsuse Eestile eraldatud
kasvuhoonegaaside heitkoguse kohta.
Homsel istungil arutab valitsus, mida võtta
ette Euroopa Komisjoni otsusega langetada Eesti kasvuhoonegaaside heitekvooti
seniselt 18 miljonilt tonnilt 12 miljonile tonnile aastas.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.