Täna otsustas Tallinna Autobussikoondise
nõukogu, et ettevõtte juhatus võib alates 1. septembrist tõsta bussijuhtide
palku 10 % võrra, teatas Tallinna pressiteenistus.
TAK-i nõukogu esimees abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on planeeritav palgatõus eelkõige vajalik selleks, et teiste transpordiettevõtetega konkurentsis püsida. “Endiselt on probleemiks kaadri voolavus ettevõttes ja tööle suundumine välismaale,” märkis Mutli. “Iga-aastane palgatõus on vajalik heade inimeste hoidmiseks ja väärtustamiseks.”
Palgatõusu aitab saavutada ka asjaolu, et Tallinna Autobussikoondise 2007. a viie esimese kuu majandustulemused olid planeeritust paremad. TAK juhatuse esimehe Hugo Linholmi andmetel on paremad majandustulemused saavutatud täiendava töömahuga, kütuse kokkuhoiuga, bussijuhtide ületunnitöö vähenemisega ja reklaamitulu suurenemisega.
Abilinnapea Mutli sõnul plaanitakse seoses bussijuhtide palgatõusuga üle vaadata ka trammi- ja trollibussijuhtide palgad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna Autobussikoondises töötab tänase seisuga 619 bussijuhti.
Seotud lood
Suuremad bussifirmad tõstsid 1. juulist
ootamatult ja juba teist korda vähem kui aasta jooksul suuremate linnade
vaheliste liinide piletihindu. Nii maksab sõit Tallinnast Tartusse tavareisijale
juba 140 krooni.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.