Siseminister Jüri Pihl ütles täna Kuumal
Toolil aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et see aeg on möödas, kus
lisaks palgale olid ka muud hüved nagu ametikorter.
Lugeja küsimusele, miks tahate müüa siseministeeriumi allasutustele kuuluvad umbes 500 ametikorterit Tallinnas, vastas Pihl, et see aeg on möödas, kus lisaks palgale olid ka muud hüved nagu ametikorter. "Põhiline motivatsioon on ikkagi palk, mis on palgaturul konkurentsivõimeline, seepärast me need korterid ka maha müüme, nagu seda on teinud ja teevad paljud teised ametkonnad," kommenteeris ta ning lisas, et nii saab siseministeerium pühendada rohkem oma põhitegevusele.
Pihl märkis, et ametikorterite müügist saadavad sajad miljonid kroonid lähevad riigieelarvesse. "Juhul kui siseministeerium saab osa raha kasutada oma investeeringutes on meie esimene eelistus Sisekaitse Akadeemia uute hoonete ehitus," ütles ta.
Loe täispikka online-intervjuud Pihliga
siinArtikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Siseminister Jüri Pihl ütles Kuumal Toolil
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et pronksiööl olid kinnipeetutest
umbes pooled Eesti Vabariigi kodanikud.
Siseminister Jüri Pihl plaanib maha
müüa sadade miljonite eest ministeeriumile ja selle allasutustele kuuluvat
kinnisvara, muu hulgas loobub ministeerium ühest hoonest Tallinna
vanalinnas.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.