2001. aasta nakatumisbuumi ajal viiruse
saanud inimesed vajavad nüüd juba tõsist ravi.
HIV-positiivsete ravikulud on Eestis hüppeliselt kasvamas, kuna aastate eest nakatunud inimesed hakkavad nüüd vajama tõsist ravi, kirjutas Eesti Päevaleht.
Viirusevastast ravi vajavaid HIV-positiivseid lisandub iga kuuga. 2007. aasta lõpuks on tõenäoliselt kokku ligikaudu 1000 patsienti. Sotsiaalministeerium eeldab, et 2008. aasta lõpuks on ravi vajavaid patsiente juba ligi 2000. Seega võib eeldada ka ravikulude kahekordistumist. Ühe inimese ravi on keskmiselt 60 000 krooni aastas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ravimifirma Roche kutsub tagasi HIV-ravimi
Viracept selle keemilise saastevõimaluse tõttu ja palub patsientidel pöörduda
raviarsti poole nõu saamiseks.
Keemiliselt saastunud HIV-ravimi Viracept
sattumine Eestisse on vähetõenäoline, kuid ohutuse huvides korjatakse kõik
ravimid patsientide käest tagasi ning asendatakse ravifirma kulul.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.