Kui Venemaalt tulevaid Eesti-vastaseid
küberrünnakuid juhiks üks nii-öelda kindral, kukuks eestlaste võrguühendus kokku
nagu küps õun, ütles Eesti infoturbejuht Hillar Aarelaid. Tema sõnul võivad
rünnakud Eestile maksma minna rohkem kui tänaval märatsemine.
“Täna läksid rünnakud veel hullemaks ja mingit vaibumist näha ei ole,” ütles riigi infosüsteemide arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakonda juhtiv Aarelaid eile Eesti Päevalehele.
Aarelaid ütles, et Eesti-vastased rünnakud võivad peagi minna veel intensiivsemaks. “Mida päev edasi, seda rohkem nad mahtu tõstavad. Täna öösel oli küll juba päris valus, aga seni oleme suutnud suurema kahju ära hoida,” märkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Riigikogu väliskomisjon leiab, et Eesti
võiks ajendatuna rünnakutest meie veebilehtede vastu algatada küberründe vastu
suunatud konventsiooni väljatöötamise.
Reede hommikul vähenesid suuremahulised
rünnakud Eesti küberruumi pihta, kuid väiksemamahulised ründed siiski jätkuvad,
teatas RIA.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.