Poolteist aastat tagasi Eesti turule
liidriks saamise sooviga tulnud Soome apteegikett Oriola paneb kaks siinset
apteeki müüki ja lahkub Eesti turult.
"Otsusel on kaks põhjust. Esiteks jõustus Eestis 2006. aasta alguses seadusemuudatus, mille järgi ei saa apteeke rajada vabalt. Turud on väga ülekuumenenud," lausus Pellervo Hämäläinen Oriolast Kauppalehtile.
"Olemasolevate apteekide ostmine pole jälle mõtteks, sest hinnad on liiga kõrged apteekide tootlikkusega võrreldes," lisas ta.
Oriolal on 300 ruutmeetrine apteek Viru Keskuses, lisaks apteek ka Viimsis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitusettevõte SRV International ja
ravimimüügifirma Oriola sõlmisid lepingu uute hoonete ehitamiseks. SRV ehitab
Oriolale Tallinna uue kontori ja logistikakeskuse.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.