Vene-Saksa gaasijuhtme NordStream
ehitamiseks vajaminevast viiest miljardist eurost (78 miljardist kroonist) on
praegu kogutud kolmandik.
NordStreami üks eestvedajaid, endine Saksa liidukantsler Gerhard Schröder rääkis, et kuna Euroopa Liidu ministrite nõukogu on projektile heakskiidu andnud, peaksid valitsused seda toetama, kirjutas postimees.ee.
NordStreami põhiinvestorid, Vene Gazprom ning Saksa E.ON Ruhrgas ja BASF on praeguseks kogunud ehituseks kuluvast viiest miljardist eurost vaevalt kolmandiku, kuid ehitustähtajad lähenevad.
NordStreami tegevjuhi Mathias Warnigi sõnul on üks võimalus Euroopa Investeerimispanga laen, kuid selle saamiseks pole läbirääkimisi veel alustatud. Ometi lubatakse vajalikud miljardid kokku saada lähikuudel, enne aasta lõppu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Leedu seim võttis vastu resolutsiooni,
milles kutsutakse rahvusvahelist üldsust üles nõudma Venemaalt ja Saksamaalt
Läänemere-aluse gaasijuhtme rajamise peatamist, kuni pole selge selle mõju
keskkonnale.
Vene-Saksa gaasijuhet arendava ettevõtte Nord
Stream palvel toimus täna kohtumine Nord Streami ning Majandus- ja
Kommunikatsiooniministeeriumi esindajate vahel, kus ettevõte tutvustas lühidalt
gaasijuhtme projekti, teatas majndus- ja kommunikatsioonimisteerium.
Eesti Gaasi endise juhatuse esimehe Aarne
Saare hinnangul on Läänemerre rajatav gaasijuhe Eestile kasulik.
Peaminister Andrus Ansip tõrjus Soome
ettepanekud, mille kohaselt peaks Vene-Saksa gaasijuhe kulgema Eesti
majandusvetes.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.