Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et tõepoolest on mõistlik kaotada
äriühingute ja eraisikute erinev kohtlemine aktsiatulu reinvesteerimisel.
Küsimusele, millal kaob eraisikul ära tulumaks reinvesteeritud aktsiatulult, vastas Padar nii: "Tõepoolest on mõistlik kaotada äriühingute ja eraisikute erinev kohtlemine aktsiatulu reinvesteerimisel. Uus tulumaksuseadus on ettevalmistamisel. Sellega viiakse meie ettevõtete maksustamine kooskõlla Euroopa Liidu liitumislepingus lubatuga ning kaotatakse ära äriühingute ja eraisikute erinev kohtlemine aktsiatulu reinvesteerimisel. Sõltuvalt sellest, kui kiiresti suudetakse uus seadus Riigikogus vastu võtta, võiks see juhtuda mitte varem kui 1. jaanuarist 2008 või hiljem".
Seotud lood
Reformierakonna fraktsiooni juht Keit
Pentus ütles täna riigikogus eraisikute väärtpaberitehingutelt teenitava
reinvesteeritud tulu maksuvabastuse eelnõu arutelul, et praegune eelnõu vajab
veel lihvimist
Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et alternatiivturg tuleb.
Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et tal on plaanis Eestis esindatud
pankade juhtidega kohtuda ning laenudega seonduvat arutada.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.