Nordea panga ametist lahkunud juht Lars G
Nordström usub, et Põhjamaades on oodata mitut pankade ühinemist. Välistatud ei
ole ühtki kombinatsiooni, ka mitte nt Nordea ja SEB liit.
"Kõige loomulikum partner on see, kes tahab (liituda - toim). Praegu aga ei ole ma kelleltki selliseid signaale näinud," vahendas Nordströmi sõnu Rootsi päevaleht Dagens Nyheter.
Neljapäevasel Nordea aktsionäride koosolekul ametist lahkunud Lars G Nordström oli panga juht neli ja pool aastat. Selle ajaga muutis ta panga murelapsest pankade seas säravaks täheks.
Nordea on loodud erinevate Põhjamaade pankade ühendamisel. Nordström on ühtlasi seda sorti pangajuht, kes on laienemise eelistest väga soojade sõnadega rääkinud ning ennustanud mitut suurt tehingut, eriti just Euroopas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Oma mõtetele on Nordström tuge saanud briti Barclays Bankist, mis tahab praegu üle võtta Hollandi ABN Amrot. Nordströmi sõnul võib see olla algus Euroopa ühinemislainele.
"Suuruse eelised on ilmselged ja suuremad, kui ma esialgu oleksin osanud arvata. Väikeste riikide suured pangad peavad mõtlema sellele, et teha äri väljaspool riigipiire," ütles ta.
"Euroopa tee on huvitav, kuid Skandinaavia oma on veelgi huvitavam. Kuigi Nordeal on seda kõige vähem vaja, peavad siiski kõik Skandinaavia pangad suuremaks kasvama, kui nad tahavad Euroopa liigas kaasa lüüa," lisas ta.
Spekulatsioone Nordea ja SEB liitumisest on juba pikalt kuulda olnud ja ka Nordström jttis selles osas kõik võimalused avatuks.
"On müüt, et Nordea on eraisikute pank ja SEB ettevõtete pank, seega ei kehti enam argument, et me üksteist täiendame. Kui me aga liituksime, muutuksime me veel domineerivamaks ja saaksime teatud valdkondades olla paremad. See küsimus on aga omanikele, mitte tegevjuhile," kommenteeris Nordström.
Seotud lood
Euroopa Komisjon kiitis eile tingimusteta
heaks Sampo Panga müügi Taani pangale Danske Bank.
Danske Bank ostab 4,05 mld euro ehk 63,4
mld krooni eest ära Sampo Bank Groupi, teatas pank.
29. märtsil 2007 võttis Danske Bank Group
üle kõik Sampo Panga aktsiad oma Soomes asuvalt tütarfirmalt Sampo Bank Plc'lt
ning sai Sampo Panga ainuomanikuks.
Aastavahetusest alates on Soome Sampo
eesotsas Björn Wahlroosiga ostnud suure hulga Nordea aktsiaid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.