Ekspress Grupi aktsia tõusis täna päeva
kokkuvõttes 20,3 protsenti ja maksis 111,09 krooni (7,10 eurot), aktsia käibeks
kujunes esialgsetel andmetel 138 miljonit krooni.
Varem on sama maruliselt börsidebüüdi teinud vaid Olympic EG aktsia.
Ekspressi aktsia tõusis juba eeloksjoni käigus lubatud maksimaalsed 15 protsenti ja börs peatas kauplemise kümneks minutiks. Võrdluslimiiti tõsteti 10 protsendi võrra ja kauplemine jätkus kl 10.10. Seejärel käis aktsia ära päeva kõrgeimal tasemel olles ühel hetkel isegi 23,7 protsenti plussis.
Edasi andis aktsia hind veidi järele stabiliseerudes 7 euro ehk 109,53 krooni ümber.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kauplemise lõpus aktsia hind veidi tõusis. Kokku tehti aktsiaga esialgseil andmeil 1877 tehingut.
Ekspress Grupi aktsiat sai emissioonil märkida 92,30 krooni (5,90 euro) eest. Meediafirma sai emissiooni käigus juurde üle 6000 uue aktsionäri, kellest enamus on erainvestorid.
Seotud lood
Ekspress Grupp teatas börsile, et Hans H.
Luigele kuuluv osaühing HHL Rühm sõlmis Ekspress Grupi juhtivtöötajatega lepingu
270 855 Ekspressi aktsia müümiseks hinnaga 73,84 Eesti krooni aktsia kohta.
Täna alustati kauplemist Ekspress Grupi
aktsiatega kauplemist Tallinna börsil.
Eesti väärtpaberite keskregistri
koduleheküljel on üleval kõik Eesti Ekspressi aktsiaid ostnud firmad ja isikud.
Ekspress Grupi aktsia esimesel
kauplemispäeval asusid hoolega tegutsema spekulandid, kes lükkasid aktsiahinna
hetkega tasemele, kus börs pidi kauplemise peatama.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.