Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni
esimees Keit Pentus andis Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja
Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni nimel Riigikogus üle selle koosseisu esimese
eelnõu, mille sisuks on keskmise pensioni tõstmine 1. juulist 2007 3769
kroonini.
„Kui majandusel läheb hästi, peavad sellest osa saama kõik,” ütles Pentus eelnõu üle andes. „Koalitsioonierakondade fraktsioonid pidasid tähtsaks, et uues Riigikogu kooseisus esimene üle antud eelnõu aitaks elujärge parandada nendel inimestel, kes on oma tööpanuse Eesti edule juba andnud.”
Eelnõu järgi soovitakse täiendada Riikliku pensionikindlustuse seadust selliselt, et 1. juulist 2007 tõuseks pensioni baasosa 250 krooni võrra ja rahvapensioni määr 150 krooni võrra. Keskmiseks vanaduspensioniks kujuneks seejärel 3769 krooni.
Pentuse sõnul on see, millega tööaastat alustatakse, alati omamoodi sümboolse tähtsusega. „Täna Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni poolt üle antud eelnõu on esimene eelnõu paketist, mille eesmärgiks on tõsta pensionid nelja aastaga kahekordseks.”
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eelnõu algatasid Riigikogu Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonid.
Seotud lood
Möödunud aasta lõpuni oli võimalik
kogumispensioni II samba osakuid pärida vaid osakutena, sellest aastast tehakse
pensioni II samba osakute pärimisel ka rahalisi väljamakseid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.