Eesti ei toeta Euroopa Komisjoni
ettepanekut muuta eesmärgid taastuvenergia osakaalu suurendamiseks
liikmesriikide jaoks siduvaks.
Aitab sellest kui eesmärk on seatud soovitusena, ütles välisminister Urmas Paet täna ELi ühtset energiapoliitikat arutava ülemkogu eel ajakirjanikele korraldatud briifingul. Põhjenduseks ütles Paet, et Eesti on alati rõhutanud vabaduse ja liberaalse lähenemise tähtsust.
Euroopa Komisjoni ettepanek on seada eesmärgiks, et aastaks 2020 toodetaks 20% energiast ELis taastuvatest energiaallikatest.
Paeti sõnul Eestil selle eesmärgi täitmisega probleeme ei ole.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Euroopa Komisjon on eelistanud siduvat kohustust, mis annaks muuhulgas ka Euroopa ettevõtetele selge signaali ELi sihtidest. See omakorda annab kindluse investeerida uute tehnoloogiate väljaarendamiseks.
Lisaks kardab Komisjon, et soovituslikesse eesmärkidesse ei suhtu liikmesriigid piisavalt tõsiselt.
Seotud lood
Eesti Energia tütarettevõte OÜ Jaotusvõrk
paigaldab nii äriklientidele kui ka kodudesse elektriarvesteid, millelt saadakse
elektrinäitusid koguda kauglugemise teel elektriliinide kaudu kulgeva andmeside
abil.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.