Suurbritannia peaminister Tony Blair eitas
täna kuuldusi nagu oleks ta olnud töölt eemal aadlitiitlite eest raha võtmise
süüdistuste pärast.
Väidetavalt saavad Tony Blairi linnakadeemiate eraannetajad vastutasuks võimaluse omandada Teie Kõrgeaususe tiitli või lorditiitli, kirjutas Sunday Times. Selleks pidid annetajad sponsoreerima koole, paljastas programmi vanemkonsultant Des Smith.
Smith rääkis, et kui akadeemiat toetati piisava summaga võidi vastutasuks saada isegi rüütlitiitel. Smithi paljastused ilmusid eilses Sunday Times'is.
Blair hoiatas valijaid mitte uskumast kõike, mida on kirjutatud juurdluse kohta. Ta märkis, et on vajalik oodata juurdluse lõpuni, kirjutas metro.co.uk.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsimusele, kas juurdluse pinge võib sundida teda kabinetist lahkuma ütles Blair: "Te peate mind veel mõnda aega taluma."
Intervjuus BBC raadio 4-le ütles ta, et peab end ausaks meheks.
Seos tiitlite jagamise ja annetuste vahel on väidetavalt eksisteerinud pärast programmi asutamisest 2001.aastal. Blairi plaan tähendas 200 akadeemia loomist, mida pidid toetama erasponsorid. Kuus koolide suuremat sponsorit on saanud endale juba tiitli.
Seotud lood
Suurbritannia peaminister Tony Blair astub
27. juunil ametist tagasi.
Eelmine Briti peaminister müüs
enampakkumisel oma mälestuste kirjastamise õiguse 9 mln dollari (99 mln Eesti
krooni) eest, kuigi kirja pandud polevat veel ridagi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.