Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke
ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juubelikonverentsil Kumus, et kui oleksime
euroga juba liitunud, siis oleks kinnisvaramull olnud veel suurem.
"Kui oleksime läinud eurole üle, oleks kinnisvaramull olnud veel suurem. Kuid see mull poleks ainult meie teha olnud, sest meie intressimäärasid ju ei mõjuta," kommenteeris Raasuke.
"Meil on olnud hea stabiilne investeerimiskeskkond. Ma ei usu, et euro tuleks seda oluliselt muudaks. Eurole üleminek tekitaks natuke vaid olukorra, kus saame n-ö vankri peale ja saame mõnusalt jalgu kõlgutada. Kuid lähiaastatel hoiab see meid distsipliini all, meil on eesmärk ees," märkis Raasuke.
Raasukese sõnul on mull tekkinud, sest kasv on olnud kiire, lisades, et lühikese aja jooksul võib ühtteist rebeneda. "Majanduse hoog raugeb, kuid globaalses plaanis terve majandus kasvab," märkis Raasuke ning lisas, et poliitikud ja ärimehed peaksid üleval hoidma diskussiooni teemal "Mis on jätkusuutlik areng?".
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kui paari aasta eest kimbutas Eestit
kinnisvaramull, siis nüüd on põhjust rääkida kinnisvaranullist: endise Viljandi
KEKi peahoone omanik pakub büroopindu tasuta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.