Arstide ja õdede jätkuvate palgakõneluste
taustal tegi eile teravatoonilise avalduse rahandusminister Aivar Sõerd, kes
sisuliselt hoiatas haigekassa tulevase pankroti eest.
Sõerdi kinnitusel halvendab haigekassa nõukogu ettepanek, mis lubab tõsta tänavu meditsiinitöötajate palku 25 protsendi võrra, nii 2008. kui ka edasistel aastatel järsult kogu tervishoiusüsteemi rahastamist, kirjutas Eesti Päevaleht.
«2008. aasta prognoositav puudujääk ravikindlustuse eelarves on üle 600 miljoni krooni - see on palgakulude 450 miljoni kroonisest tõusust ning teenuste kallinemisest tuleneva püsikulude järsu kasvu tagajärg, mille mõju kumuleerub järgnevatel aastatel,» kõlas Sõerdi ennustus.
Ministri väitel läheb olukord hulluks 2008. aastal, mil sotsiaalmaksu laekumistest ei piisa, et tagada kolm miljardit krooni kõrgema palgataseme säilitamiseks ja uueks 20-protsendiliseks tõusuks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti Haigekassa hakkas alates juulist
maksma perearstidele lisatasu haiguste ennetamise ja krooniliste haigete
jälgimise ning ravitöö tulemuslikkuse eest.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.