Ettevõtjad on sattunud maksuameti
huviorbiiti, kuna firmad maksavad dividende.
Maksuamet tõlgendab omanikele ja töötajatele makstavat dividendi varjatud töötasuna ning on otsustanud dividendide pealt sisse nõuda sotsiaalmaksu, kirjutas Eesti Päevaleht. Seda siiski vaid juhul, kui juhatuse liikmele ei maksta tasu või töötajale töölepinguga töötasu, või makstakse väga vähe.
“Ettevõtte juht ja ainuomanik töötab täistööajaga ja saab miinimumpalka, lisaks saab igal aastal dividende. Maksuhaldur selgitab välja, kui palju analoogse töö eest tegevjuhile palka makstakse ja käsitleb vastavat osa dividendidest palgana,” toob maksuameti pressiesindaja Liis Plakk näite. See tähendab, et maksuamet on võtnud endale õiguse hinnata, kui palju peab ettevõte oma töötajatele palka maksma.
Seotud lood
Maksuameti sõnul annab kehtiv
maksukorralduse seadus maksuhaldurile õiguse mitte lähtuda maksustamisel tehingu
või toimingu vormist, vaid maksustada tehing vastavalt selle tegelikult sisule,
kui ilmneb, et see oli tehtud teises vormis maksudest kõrvalehoidumise
eesmärgil.
Liberaalse erakonnana on Reformierakond
läbi aegade maksumaksja õiguste eest seisnud ja kaitsnud ettevõtlike inimeste ja
ettevõtjate huve, seetõttu ei näe Reformierakond võimalust tõlgendada
äriühingute omanikele ja töötajatele makstavaid dividende sotsiaalmaksuga
maksustatava töötasuna, teatas erakond.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.