Majandus- ja kommuniaktsiooniminister Edgar
Savisaar ütles, et maapealse leviga digitaaltelevisioon vähendab nn digitaalset
lõhet maa ja linna vahel.
"Maapealse leviga digitaaltelevisiooni käivitamisega väheneb nn digitaalne lõhe maa ja linna vahel, tehes seni valdavalt ainult linnaelanikele pakutud paljukanalilise televisiooniteenuse kättesaadavaks ka maainimestele," ütles Savisaar.
Ta lisas, et Eesti on tänasega läinud kaasa üle-euroopalise progressiga, alustades ametlikult maapealse leviga digitaaltelevisiooniteenuse pakkumist Eesti inimestele. Nagu Eestile kohane, on tegu ka tehnoloogilises mõttes Euroopa ühe värskeima lahendusega – teleprogramme edastatakse MPEG4 kompresseerimistehnoloogiat kasutades.
Tänasest hakkab Eestis tööle maapealse leviga digitaaltelevisioon, mis järgmiseks sügiseks levib 95 protsendi kodudeni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Starmani juht Peeter Kern ütles, et nõudlus
maapealse leviga digitaaltelevisiooni järele on suur ja juba on läbi müüdud
esimene partii digibokse.
Tänasest hakkab Eestis tööle maapealse
leviga digitaaltelevisioon, mis järgmiseks sügiseks levib 95 protsendi kodudeni,
teatas majandusministeerium.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.