Täna on viimane võimalus liituda kõigil
1968-1970 sündinutel pensioni teise sambaga.
Enim on eestlased seni usaldanud oma pensioniraha Hansapanga „agressiivseima” fondi hoolde, mis paigutab kuni 50 protsenti varadest aktsiatesse. Aktiivseid fondiomanikke on Hansapanga fondil K3 hetkel 176 477.
Teisel kohal on Ühispanga „agressiivne” pensionifond, mis samuti paigutab kuni 50 protsenti varadest aktsiatesse. Fondiomanikke on 119911. Kolmandat kohta hoiab Sampo „agressiivne” pensionifond 43854 inimesega. Andmed on eilse seisuga.
Seotud lood
Käes on jälle see igasügisene aeg, mil mu
telefon heliseb keskmiselt kord nädalas ning mõni naisterahvas tahab mulle
pensionisammast müüa, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Villy Paimets.
Hansapanga investeerimistoodete osakonna
juhataja Art Lukas kommenteeris, et aastane laps saab teise samba pensionifondi
osakud päranduseks.
Noorim teise pensionisambaga liitunu oli
eilse seisuga eelmisel aastal sündinud poisslaps.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.