Peaministri Andrus Ansipi sõnul leevendaks
osalise tööajaga inimeste töölevõtt tööjõupuuduse.
Täna Vene ettevõtjatele esinedes ütles Ansip, et Eestis töötab osalise tööajaga vaid 8%, samas kui Euroopas on see koguni 18%. „Peab olema paindlikum. Kui kasutada enam osalist tööaega, saavad vanemad inimesed anda rohkem ühiskonnale,” ütles Ansip ja tõi näiteks Hollandi, Islandi ja Norra.
Seotud lood
Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise
Fondi töötunde kajastavast uuringust selgub, et lõhe ida-ja lääne-eurooplaste
töötundide vahel on jätkuvalt suur. Eesti 40tunnise töönädalaga võrreldes
töötatakse vanas Euroopas nädalas keskmiselt kaks tundi vähem.
Reformierakonna üldkogul kõnelenud
peaminister Andrus Ansipi sõnul saab valitsus Eesti viia Euroopa viie rikkaima
riigi hulka, võttes vähem makse ning ergutades tööhõivet ja töö tootlikkust.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.