Endine olümpiavõitja ja väikeinvestor Jaan
Talts ostis Olympicu aktsiad paljude teiste eeskujul. "Investeerida on ju
vaja," ütles ta.
"Tegelikult soovisin rohkem investeerida, kuid anti nagu alati näpuotsaga," kommenteeris Talts, kes on nüüd 4974 kasiinoaktsia omanik.
Talts loodab, et aktsia tõuseb: "Reklaamitud on küll positiivselt," möönis ta.
Teisest kahest Jaan Taltsist, kes on samuti Olympicu aktsionärid, ei tea ta midagi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kui aripaev.ee küsis Riigikogu liikmelt
Olari Taalilt, miks ta Olympicu aktsiaid ostis, tuli kiire vastus: "Mina ei
ostnud. Ei osta põhimõtteliselt kasiinoettevõtete aktsiaid."
Investeerimispankur ja Trigon Capital AS
nõukogu liige Joakim Johan Helenius sai osta ainult 3700 aktsiat umbes 270 000
krooni eest, kuigi ta tahtis investeerida vähemalt kaks miljonit krooni.
Olümpiavõitja ja aktiivse investori Jaan
Taltsi sõnul oli tänane börsilangus oodatav. Ta ise müüs 70 protsenti oma
aktsiaportfellist juba kuu eest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.