Saarlastest on kahju! Tuleb nõustuda kõikide lehtedes, raadiotes ja internetis seni kuuldud kommentaaridega seoses SLK ümber toimuvaga: nad on ju nii toredad inimesed ja saar on neil hüva koht puhkamiseks. Tõepoolest jama, kui praamid ühtäkki nende kodu poole ei liigu. Sild Muhuni on ka ehitamata, kuigi ühenduse kvaliteeti silmas pidades oleks see praamiliiklusest paremgi. Paadiga kahe kalda vahet käia on tänapäeval sootuks välistatud.
Aga tundub, et teemaga kaasa mõtlejad on unustanud sootuks suurema mure. Keegi ei meenuta, et SLK on ju ka Hiiumaa laevakompanii. Kui Meelis Atonen ministriametist vabanedes mõne saarlase veel üle Väikese väina suudab aerutada, siis hiidlase paadiga Hiiumaale transportimine vääriks juba kuskile rekordite raamatusse jäädvustamist.
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.