Suurbritannia importis juunis esmakordselt viimase 11 aasta jooksul enam naftat kui eksportis, selgub rahvusliku statistikabüroo aruandest.
Käesoleva aasta teises kvartalis veeti Suurbritanniasse sisse rohkem naftat, kui kunagi varem. See on paljuski seotud Põhjamere leiukohtade ammendumisega, kus iga päev toodetakse 2,2 mln barrelit naftat. Eksperdid eeldavad, et järgmisel aastal alaneb see näitaja 2 mln barrelini, samas kui ööpäevane tarbimine on 1,8 mln barrelit.
Kui praegune areng jätkub, siis ületab juba 2007. aastal nafta sissevedu väljaveo, vahendab <#Lenta.ru=http://www.lenta.ru/economy/2004/08/11/import/>.
Seotud lood
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.