Vene gaasigigant Gazprom loodab sel aastal saada 1% kasumist gaasi müügist siseturul, teatas ettevõtte juhatuse esimehe asetäitja Aleksandr Rjazanov.
Ettevõte lõpetas sel aastal esmakordselt gaasi realiseerimise alla omahinna, märkis Rjazanov esinedes hindade ja tariifide riikliku reguleerimise küsimustele pühendatud nõupidamisel.
Samas rõhutas Rjazanov, et gaasi siseturul müügist saadud kasumist ei piisa gaasi tootmis- ja transpordi infrastruktuuri toetamiseks ja arendamiseks. Selleks kulub tänavu 57 mld rubla, mis saadakse gaasiekspordi tuludest, edastab <#RIA Novosti=http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?nws_id=640244>.
Seotud lood
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.